BOŽIĆ-SVETI ARHIĐAKON STEFAN

Na treći dan Božića, praznik svetog arhiđakona Stefana (09. 01. 2007.) Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g.g. Fotije prisustvovao je Svetoj Liturgiji u manastiru Krupi, a potom obišao hram Svete Trojice u Obrovcu, koji je u obnovi.

Obrovački saborni hram je u toku dosadašnje obnove dobio potpuno novi krov i crkva je sada, Bogu hvala, zaštićena od daljeg propadanja, a sada predstoje radovi na unutrašnjem i spoljašnjem uređenju hrama.

Radovi na crkvi Svete Trojice izvode se uz nadzor Konzervatorskog zavoda iz Zadra, a dosadašnje radove sufinansiralo je Ministrarstvo kulture Republike Hrvatske, pošto je hram Svete Trojice u Obrovcu i kulturni spomenik, jer se nalazi u najstrožijem centru starog grada Obrovca.

Copyright © 2004 SPC - Dalmatinska Eparhija.