BOGOJAVLjENjE U ŠIBENIKU

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g. g. Fotije je na praznik Bogojavljenja (19. 01. 2007. god.) služio Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Sv. Spasa u Šibeniku.

Posle Svete Liturgije, kao što Tipik predviđa, izvršeno je veliko osvećenje bogojavljenske vode.

U svojoj besedi sabranom narodu episkop Fotije je, između ostalog, istakao da je osvećena bogojavljenska voda znak prisustva blagodati Duha Svetoga u Pravoslavnoj Crkvi i da svaki pravoslavni hrišćanin treba da osveti svoj dom ovom blagoslovenom vodom, jer nam Bogojavljenje donosi novi život u Hristu, koji se ne odnosi samo na sveti hram, nego na sveukupan prostor gde ljudi žive i rade, kao i na čitavu tvorevinu.

Praznik Bogojavljenja je svečano i dostojanstveno proslavljen i u svim ostalim crkvenim opštinama i manastirima Eparhije dalmatinske.

Copyright © 2004 SPC - Dalmatinska Eparhija.