PODRŠKA BRATSTVU MANASTIRA KRKA

          Povodom učestalih napada i problema u Eparhiji dalmatinskoj i manastiru Krki primili smo mnogo pisama podrške. Naši vjernici su na svaki način izražavali svoju ljubav prema manastiru i svojoj svetoj Crkvi, ali bilo je i onih koji nisu pravoslavni a osuđuju svaki vid mržnje koja je u ovom slučaju upućena pravoslavnim Srbima u Dalmaciji.

          Ovom prilikom izdvajamo pismo rimokatoličkog sveštenika E.T. iz Amerike (adresa poznata redakciji).

          Bratstvu Manastira Krka i svima onima koji se osjećaju i jesu povređeni uvredljivim napadom i mržnjom anonimnog pošiljatelja razglednice objavljene na web stranici Eparhije dalmatinske, izražavam u moje osobno i u ime zajednice koju vodim, iskrenu i bratsku blizinu i oštro osuđujem ovakvu neprimjernu provokaciju i prijetnju. 

Neka nam Šantićevi stihovi još jednom povrate nadu u borbi za istinom.

Mi znamo sudbu i sve što nas čeka,
No strah nam neće zalediti grudi.
Volovi jaram trpe, a ne ljudi. -
Bog je slobodu dao za čovjeka.

Čuvajući lijepe uspomene na boravak među vama - pre nekoliko godina, a u pratnji oca Raška Radovića, Paroha tršćanskog i g. Marka Kuprešanina - bratiji, bogoslovima i svima onima kojima je Manastir Krka mjesto ljubavi, duha i utjehe želim od Gospoda svaki blagoslov.

o. E.T.

   
 

* КОНТАКТ -:_:- KONTAKT *
:  :  :
Copyright © 2004 SPC - Dalmatinska Eparhija.

Designed by SeRGio