SPASOVDAN U KOLARIĆU

Na praznik Vaznesenja Gospodnjeg – Spasovdan (17. maja), Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G. G. Fotije i Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. G. Gerasim, uz sasluženje nadležnog paroha kolarićkog – protojereja Miroslava Babića i paroha plaščanskog - jereja Dragana Antonića, služili su Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Kolariću. U sklopu Liturgije izvršeno je rezanje slavskog kolača i osvećenje slavskog žita. U svojoj prazničnoj besedi Preosvećeni Vladika Gerasim rekao je da se raduje povratku Srpskog naroda na svoja ognjišta i da je kao Eparhijski Arhijerej ponosan na verni narod što obnavlja svoju Crkvu i što je uvek uz svoga sveštenika. Preosvećeni Vladika Fotije u svojoj besedi nadovezao se na reči Preosvećenog Vladike Gerasima, rekavši da je ovaj narod ostavio u nasleđe čitavim generacijama mnoštvo mučenika glinskih, jadovinskih i kolarićkih koje će ove godine biti uneti u Kalendar Svetih Srpske pravoslavne Crkve.

Posle Svete Arhijerejske Liturgije Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim i Episkop dalmatinski G. Fotije posetili su Saborni hram Svetog Nikolaja mirlikijskog u Karlovcu, gde su u toku završni građevinski radovi a trenutno se radi na završavanju zvonika.

Preuzeto sa sajta Eparhije gornjokarlovačke