O OBNOVI LITURGIJSKOG ŽIVOTA
A NE PROMENI ILI REFORMI LITURGIJE

osvrt na odluku proteklog Sv. Arh. Sabora
Ep. Atanasije (Jevtić)

Završeni majski Sveti Sabor Arhijereja naše Crkve, kao što je poznato, doneo je o liturgijskom životu naše Crkve mudru odluku, koja glasi:

 "Staviti u dužnost Komisiji za proučavanje liturgijskih pitanja da nastavi započeti rad, i da rezultate do kojih bude došla dostavi SASaboru na konačnu odluku, o čemu konsultovati praksu i duhovna iskustva ostalih Pomesnih Pravoslavnih Crkava, imajući u vidu duhovno stanje našeg naroda i spremnost sveštenstva da te promene provede u život.

U međuvremenu, dok se ne dođe do prihvatljivih rezultata rada Komisije, u svim eparhijama SPCrkve u pogledu služenja Sv. Liturgije i drugih bogosluženja držati se ustaljenog vekovnog poretka naše Crkve.

 

Ceo tekst u PDF formatu

   
 

*
КОНТАКТ -:_:-
KONTAKT *
:  :  :
Copyright 2004 SPC - Dalmatinska Eparhija.

Designed by SeRGio