VAMA JE MJESTO PREKO DRINE

Ovih dana se u našu Crkvenu opštinu obratila parohijanka parohije šibenske i govoreći o svojim mukama, ispričala je, kako je doživjela jednu neugodnost u uredu za obnovu i Šibeniku. Podnoseći zahtjev za obnovu svoje porodične kuće u Skradinu, a koja je srušena u poslednjem ratu 1995.g. dobila je odgovor:“Što se Vi trudite oko te kuće, Vama je mjesto s one strane Drine!“ bio je to podrugljiv odgovor šalterske radnice u Uredu za obnovu u Šibeniku.  Pored ovoga slučaja , koji sam po sebi sve govori, pravoslavni vjernici naše parohije su uznemireni i pojavom grafita, koji su pratili procesije povodom rimokatoličkih praznika ovih dana, a na kojima je pisalo:“ Ubij Srbina, Srbe na vrbe“, što su prenijeli i hrvatski mediji.

КОНТАКТ -:_:-
KONTAKT *