MINISTAR NAUMOV POSETIO ŠIBENIK

Povodom praznika Preobraženja Hristovoga (19. avgust 2007.g.) ministar vera u Vladi Republike Srbije g. Radomir Naumov posetio je sedište Eparhije dalmatinske Šibenik i sabornu crkvu Uspenja Presvete Bogorodice, koja je trenutno u obnovi.
          Ministar vera je zajedno sa Episkopom dalmatinskim G.G. Fotijem i šibenskim sveštenstvom pogledao kako teku radovi na krovu saborne crkve kao i prostroijama koje se pripremaju za Muzej Eparhije dalmatinske. Ministarstvo vera Republike Srbije je do sada najveći donator obnove saborne crkve u Šibeniku, pa je ministar vera g. Naumov obećao da će Ministarstvo vera i dalje pomagati ovaj značajni duhovni i kulturni objekat, kako bi sedište Eparhije dalmatinske bilo obnovljeno i dostupno mnogobrojnim turistima iz Evropske unije koji organizovano posećuju kulturne znamenitosti grada Šibenika.

Uprava manastira Krupe

КОНТАКТ -:_:-