EPISKOP FOTIJE RAZGOVARAO
SA GRADONAČELNIKOM ZADRA

Delegacija SPC Eparhije dalmatinske koju je predvodio Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g.g. Fotije u sredu (12. 09. 2007.) posetila je Zadar i tom prilikom razgovarala sa gradonačelnikom Zadra g. Živkom Kolegom i njegovim saradnicima.
     Ovaj susret na visokom nivou pripremila je crkvena opština Zadar, a glavna tema razgovora bio je povrat nacionalizovane crkvene imovine, kao i obnova crkve Svetog Ilije i muzeja crkvene opštine.
     Susret je protekao u konstruktivnom razgovoru, koji će nadamo se uskoro doneti rezultate, jer su gospodin gradonačelnik i drugi odgovorni ljudi grada Zadra obećali da će učiniti sve šta je u njihovom domenu, da se potpuno reguliše status imovine crkvene opštine Zadar.
     Posle ovog susreta Episkop Fotije je posetio rimokatoličku crkvu Svetog Šimuna, gde se od 13. veka nalaze netljene mošti Svetog Simeona Bogoprimca.

КОНТАКТ -:_:-
KONTAKT *