PRAZNIK SVETE PETKE U SKRADINU

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g.g. Fotije služio je svetu arhijerejsku Liturgiju na hramovnoj slavi (27.10.2007.) povodom praznika svete Petke u Skradinu.
          Episkop Fotije je u svojoj besedi istakao veliki podvig svete i prepodobne matere Praskeve, koja je savršenstvo života u Hristu dostigla podvizavajući se u jordanskoj pustinji.
          Sveta Petka je jedna od najpoštovanijih svetiteljki Crkve Hristove, koja je svojim svetim moštima objedinila skoro sve pravoslavne narode – Grke, Bugare, Srbe i Rumune, potvrđujući jedinstvo i nerazdeljivost Pravoslavlja.
Hram svete Paraskeve u Skradinu se trenutno obnavlja i u njemu se redovno održavaju bogosluženja za pravoslavne hrišćane skradinskog kraja, dok se za sabornu crkvu svetog Spiridona u Skradinu, koja je devastirana u poslednjem ratu, priprema projekat za obnovu, koja bi ako Bog da, trebala da počne 2008. godine.

КОНТАКТ -:_:-
KONTAKT *