SVETA ARHIJEREJSKA LITURGIJA U MANASTIRU KRKI

Na praznik svetoga apostola Luke i svetog Petra Cetinjskog (31.10.2007.g.) Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Krki. U svojoj besedi Episkop Fotije je govorio o žitiju ove dvojice velikih svetitelja.
          Sveti apostol Luka je bio zajedno sa apostolom Pavlom propovednik Jevanđelja u Dalmaciji, prvi istoričar Crkve i utemeljitelj pravoslavnog živopisa. Sa druge strane Sveti Petar Cetinjski je bio veliko svetilo Crkve srpske u XVIII veku kada se zajedno sa svojim narodom borio protiv turskoga ropstva, kao i protiv unutrašnjih podela u srpskom narodu Crne Gore.
          Episkop Fotije je posebno skrenuo pažnju sadašnjim krčkim bogoslovima da treba uvek da se ugledaju na svetitelje Crkve, kao što su danas praznovani Sveti apostol Luka i Sveti Petar Cetinjski, a nikada da slušaju nauke ljudske koje ih ne vode putem spasenja.

КОНТАКТ -:_:-
KONTAKT *