PROSLAVA BOŽIĆA U EPARHIJI DALMATINSKOJ

Praznik Rođenja Gospoda Isusa Hrista – Božić (07.01.2009.) svečano je proslavljen u parohijama i manastirima širom Eparhije dalmatinske.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije na Badnji dan služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Šibeniku, a na sam Božić svenoćno bdenije i Liturgiju u manastiru Krki. Na Svetoj Arhijerejskoj Liturgiji pročitana je božićna poslanica Mitropolita Amfilohija i svih arhijereja Srpske pravoslavne Crkve u kojoj se verni narod poziva da živi u bratoljublju i bogoljublju čuvajući svoju svetu pravoslavnu veru.

I ove godine u manastiru Krki na svenoćnom bdeniju bilo je mnogo naroda iz Kistanja i kninske krajine, a posebno raduje to što se veliki broj od njih pričestio na Svetoj Liturgiji.

Božić je praznik mira i duhovne radosti pa još jednom koristimo priliku da sve naše pravoslavne Srbe u Dalmaciji i sve ljude dobre volje pozdravimo najradosnijim božićnim pozdravom želeći im svako dobro od Bogomladenca Hrista u Novoj 2010. godini.

MIR BOŽIJI - HRISTOS SE RODI!