PROSLAVA SVETOG SAVE U
EPARHIJI DALMATINSKOJ

Sveti Sava prvi arhiepiskop srpski svečano je proslavljen u svim crkvama i manastirima Eparhije dalmatinske.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije na svetog Savu (27.01.2010.g.) služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Krki. Posle Svete Liturgije prerezan je slavski kolač i održan parastos upokojenim episkopima dalmatinskim, svim upokojenim profesorima i učenicima krčke bogoslovije, bratiji manastira kao i ktitorima i priložnicima.

U svojoj besedi Episkop Fotije je naglasio da je sveti Sava prvi srpski prosvetitelj i učitelj koji je svojim životom i svojom pravoslavnom verom učio narod putu koji vodi u večni život. Episkop Fotije je takođe rekao da je Srpska Crkva nedavno dobila novoga patrijarha dosadašnjeg Episkopa niškoga G.G. Irineja, koji će u naše vreme nastaviti veliko delo svetoga Save.