NEDELjA O BLUDNOM SINU

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski Gospodin G. Fotije služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu u Šibeniku.Nakon Svete Liturgije prerezan je slavski kolač u čast Svetog Save, prvog Srpskog  Arhiepiskopa.Zatim je Episkop Fotije besjedio o značaju Svetog Save za srpski narod i Crkvu, a potom su polaznici pravoslavne vjeronauke i ostala djeca šibenske parohije recitovali pjesmice u čast Svetog Save, te su im podijeljeni svetosavski paketići.

Recitacije i podjela paketića je upriličena u ovu nedelju zbog nemogućnosti polaznika vjeronauke da radnim danom prisustvuju Svetoj Liturgiji.Na Svetoj Liturgiji sva prisutna djeca pristipila su pričeću svetim Tjelom i Krvlju Hristovom.