SPASOVDAN U EPARHIJI DALMATINSKOJ

Vaznesenje Gospodnje – Spasovdan svečano je proslavljen širom Eparhije dalmatinske, a posebno u crkvenim opštinama Šibenik, Ervenik i Cetina.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Erveniku, pošto je Spasovdan slava ove srpske opštine. Posle Svete Liturgije Episkop Fotije je prerezao slavski kolač i blagoslovio novi ikonostas u crkvi.

Nakon Svete Liturgije priređena je trpeza ljubavi kojoj je domaćin bio g. Slavko Kovačević iz Ervenika. Na trpezi ljubavi pored Episkopa Fotija govorio je i domaćin slave, kao i predstavnici opština Obrovac, Kistanje i Ervenik. Svi oni su govorili o zajedničkim projektima ovih opština, a posebno o izgradnji puta Knin-Obrovac-Zadar koji je počet još pre tragičnog rata na ovim prostorima, a konačno bi ove godine trebao biti dovršen.