OBNOVA CRKVE SVETOG SPIRIDONA
U SKRADINU

Povodom završetka radova na krovištu crkve svetog Spiridona u Skradinu, dana 15.05.2010.g. u popodnevnim časovima crkvenu opštinu Skradin posjetili su Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije, potpresjednik vlade R.H. g. Slobodan Uzelac i gradonačelnik grada Skradina g. Nediljko Dujić.

Pri obilasku svetog hrama sa visokom delegacijom episkop Fotije je izrazio nadu i očekivanja da radovi na crkvi neće stati i da će se nastaviti sa unutrašnjim i vanjskim uređenjem ove svetinje, da bi se u njoj mogla vršiti Sveta Liturgija i ostala bogosluženja. Gospodin Uzelac je  obećao da će se nastaviti sa naporima za potpunu obnovu hrama svetog Spiridona. Posle obilaska svetog hrama priređena je trpeza ljubavi u prostorijama C.O.Skradin za sve prisutne.