PEDESETNICA U VRLICI

Na praznik Pedesetnice (23.05.2010.g.) Svetu Liturgiju u hramu svetog oca Nikolaja služio je paroh vrlički jerej Boris Medak. Običaj ove parohije je da se praznik Prenosa moštiju  svetog oca Nikolaja obeleži i proslavi u prvu nadolazeću nedelju.

U toku Liturgije prerezan je slavski kolač i osvećeno koljivo, a posle je izvršen trokratni ophod oko hrama.

Na veliku radost ove parohije posle mnogo godina izvršena je Sveta Tajna Krštenja. Novokrštenim članom Crkve postala je Nataša Đapić mještanka iz Sinja. U svojoj propovedi jerej Boris Medak istakao je značaj Svete Tajne Krštenja naglasivši da tom Tajnom zadobijamo blagodatne darove Duha Svetog za neprestano prebivanje u zajednici Crkve.