PETROVDAN U EPARHIJI DALMATINSKOJ

Praznik svetih apostola Petra i Pavla – Petrovdan (12. 07. 2010. god.) svečano je proslavljen širom Eparhije dalmatinske, a posebno na dalmatinskim saborima povodom ovoga praznika u Biovičinom Selu, Žegaru, Bratiškovcima, Biočiću i Polači.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G. Fotije služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u Bratiškovcima, gde se ove godine sabrao veliki broj pravoslavnih Srba.  U svojoj besedi Episkop Fotije je posebno naglasio da pravoslavni Srbi iz Dalmacije nisu zaboravili svoje svetinje, što pokazuje i obnovljena crkva Svetog oca Nikolaja u Bratiškovcima.

Povodom obnove ove crkve Episkop Fotije je odlikovao Ordenom dr Nikodim Milaš braću Urukalo iz Bratiškovaca, koji su svojim prilozima najviše pomogli obnovu ove svetinje, a mnogi drugi priložnici su odlikovani Arhijerejskim Gramatama priznanja.

Posle svete Liturgije nadležni paroh o. Savo Milanković priredio je za goste trpezu ljubavi u parohijskom domu u Skradinu.