SABOR U KOŽLOVCU

U nedelju (25. jula 2010. god.) po tradicji u dalmatinskoj Eparhiji je održan sabor u Kožlovcu u čast i spomen svete velikomučenice Nedelje. Tim povodom Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski Fotije služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju uz sasluženje sveštenstva i monaštva Eparhije dalmatinske u crkvi svete Nedelje u Kožlovcu.

U svojoj besedi Episkop Fotije je između ostalog rekao da pravoslavne Srbe u Dalmaciji mogu očuvati samo njegove svetinje i život po učenju svete Pravoslavne vere.

Crkva svete Nedelje u Kožlovcu je spolja obnovljena, ali joj predstoji još unutrašnje uređenje. Na žalost u srpskom selu Kožlovcu - opština Benkovac, mali broj Srba se vratio, što se vidi po tome što su kuće u ovome selu i dalje bez krovova.

Posle svete Liturgije nadležni sveštenik benkovački protonamesnik Ljubomir Crnokrak priredio je trpezu ljubavi za sve goste u prostorijama Crkvene opštine Benkovac.