SABOR U MARKOVCU

I ove godine u prvu nedelju po prazniku svetog proroka Ilije (08. 08. 2010. god.) održan je sabor u Markovcu.

Ovim povodom Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g. Fotije služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u crkvi Svetog Ilije i prerezao slavski kolač.

U svojoj besedi Episkop Fotije je govorio o velikoj misiji svetog proroka Ilije, koji se u Starom Zavetu borio da otpala izrailjska plemena privede Bogu, te da će se misija svetoga proroka Ilije završiti pred Drugi dolazak Hristov, kada će on doći da pozove otpalo čovečanstvo na pokajanje i da razobliči carstvo antihrista.

Na kraju svete Liturgije Episkop Fotije je odlikovao činom protonamesnika markovačkog sveštenika Milorada Đekanovića, zbog njegovog truda oko obnove crkve Svetog Ilije i parohijskog doma u Markovcu.

Posle sabora u Markovcu Episkop Fotije je obišao manastir Lazaricu na Dalmatinskom Kosovu i osveštao novi živopis u manastirskoj trpezariji.