SLAVA U ERVENIKU

Na praznik svetog velikomučenika Pantelejmona (09.08.2010. god.) Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski g. Fotije služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u Erveniku uz sasluženje sveštenstva dalmatinske i banjalučke Eparhije.

U svojoj besedi Episkop Fotije je govorio o žitiju svetoga velikomučenika i iscelitelja Pantelejmona.

Na predlog Crkvene opštine Ervenik Episkop Fotije je odlikovao Ordenom dr Nikodim Milaš Jovu Turanjanina iz Banja Luke, Slavka Kovačevića i Stevu Kovačevića iz Ervenika zbog njihovih velikih zasluga u obnovi crkve Svetog Nikole u Erveniku.

Crkvena opština Ervenik je takođe odlikovala svojim gramatama priznanja mnoge vernike koji su učestvovali u obnovi ove crkve, a nadležni sveštenik Davor Stojanović je odlikovan činom protonamesnika.