OBNOVA HRAMA SVETOG SPASA U ŠIBENIKU

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa dalmatinskog G. G. Fotija, počela je obnova hrama Vaznesenja Hristovog (Sveti Spas – 1778 godina), jednog od četiri srpska pravoslavna hrama u gradu Šibeniku.

Eparhija dalmatinska i Crkvena opština Šibenik, u zadnje četiri godine, intezivno rade na obnovi hramova u Šibeniku i šibenskoj parohiji. Saborni hram je u potpunosti građevinski obnovljen i u toku je freskopisanje samog hrama. Istovremeno se izvode radovi i na Eparhijskom muzeju koji je u sklopu sabornog hrama.

Zbog stanja u kojem se nalazi neophodno je bilo započeti i obnovu hrama Svetog Spasa. Hram se nalazi na srpskom pravoslavnom groblju, na kojem su sahranjeni mnogi istaknuti šibenčani. Radovi na obnovi hrama se finansiraju sredstvima Eparhije dalmatinske.

Molimo sve šibenčane i ostale ljude dobre volje, da pomognu i čestvuju u obnovi ovog veoma značajnog hrama.

Vaše priloge za obnovu hrama možete uplatiti na žiro-račun Crkvene opštine Šibenik.

Raiffeisen BANK

BROJ: 2484008-1103822256