POSJETA MANASTIRU KRKI

U subotu 18.09.2010.g. Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije primio je u manastiru Krki delegaciju pravoslavnih Rusa koji se bave dokumentarnim filmom i koji su do sada sa svojim filmovima učestvovali na nekoliko filmskih festivala i dobili visoke nagrade. Delegaciju su sačinjavali protojerej Viktor Saltikov iz Ivano-voznesenjske Eparhije Ruske pravoslavne Crkve, zatim režiser Valerij Timošenko i njihovi saradnici.

Prilikom posjete gosti su prikazali jedan od svojih filmova koji govori o seoskoj parohiji na Volgi i o skladnom životu čovjeka i prirode a koji se zove „Ruski zapovjednik“.

Poslije prikazanog filma gostima se zahvalio Preosvešteni Episkop Fotije poželevši im da i dalje kroz pravoslavne filmove svjedoče istinu i na taj način propovijedaju jedinu istinitu i pravu vjeru.