KRSTOVDAN U EPARHIJI DALMATINSKOJ

Na praznik Vozdviženja Časnog Krsta (27.09.2010.g.) Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Krki.

U svojoj besedi Episkop Fotije je govorio o istoriji ovoga praznika posebno naglasivši da je put Krsta jedini spasonosni put, kako za svakoga čoveka, tako i za Crkvu Božiju. U apokaliptičko vreme ka kome idemo antihrist će ponuditi ljudima život bez krsta, to jest bez podviga koji će nažalost mnogi prihvatiti, iako taj put neće voditi ka spasenju i večnom životu.

Praznik Vozdviženja Časnog Krsta je svečano proslavljen širom Eparhije dalmatinske gde pravoslavni Srbi i naša Crkva zajednički nose Krst i bore se za opstanak na svojim vekovnim ognjištima u Dalmaciji.