SVETA ARHIJEREJSKA LITURGIJA U SPLITU

Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije služio je dana 10.10.2010.g. Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Splitu. U svojoj besjedi Episkop Fotije je naglasio potrebu dovršenja izgradnje hrama svetog Save u Splitu koji već više od 70 godina čeka završetak izgradnje. Nakon Svete Liturgije Episkop Fotije je odlikovao činom protonamjesnika jereja Slavoljuba Kneževića paroha I splitskog.

Tekuća sedmica u Splitu je posvećena kulturi Srba. Ovu manifestaciju organizuje Vijeće nacionalnih manjina grada Splita zajedno sa Srpskom pravoslavnom crkvenom opštinom Split. U okviru obilježavanja ove sedmice jedan dio kulturnog programa je održan i unutar zidina nedovršenog hrama svetog Save u Splitu. Nakon Svete Liturgije priređen je svečani ručak u prostorijama CO Split.