CRKVENA SLAVA U BITELIĆU

U nedelju po prazniku Pokrova Presvete Bogorodice (16. 10. 2010.) Njegovo Preosveštenstvo, Episkop dalmatinski, Gospodin Fotije služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u Biteliću. Na ovaj dan se po tradiciji održavao sabor u ovom mestu, u narodu nazvan «rožarice».

Episkop Fotije u svojoj besedi je tumačio priču o sejaču i semenu, posebno naglasivši da shodno ovoj jevanđeljskoj priči ljudi različito reaguju na Reč Božiju zbog duhovnog stanja u kome se sami nalaze. Samo oni ljudi koji se upoređuju sa dobrom jevanđeljskom zemljom, tj. možemo reći dobri ljudi, čistoga srce prihvataju veru u Boga koju su nam propovedali Hristos i sveti Apostoli.

Posle svete Liturgije vernici Bitelića i Cetinske krajine pripremili su trpezu ljubavi u porti parohijskog hrama gde je, između ostalog, donešena odluka  da se nastavi sa živopisanjem bitelićke crkve kao i obnova starog parohijskog doma.