PRAZNIK SVETE PARASKEVE

Praznik svete matere Paraskeve (27. 10. 2010.) svečano je proslavljen širom Eparhije dalmatinske, a posebno na crkvenim slavama u Skradinu, Kanjanima i Bjelini.

Na praznik Svete Petke, Njegovo Preosveštenstvo Episkop dalmatinski Fotije je služio svetu arhijerejsku Liturgiju u Obrovcu. U svojoj besedi, episkop Fotije je govorio o žitiju svete Petke, posebno naglasivši da je sveta Petka upravo ona mudra devojka koja se u ovom životu pripremila za Carstvo Nebesko živeći najstrožijim hrišćanskim podvigom u Jordanskoj pustinji.

Svetoj Liturgiji u Obrovcu je prisustvovao veliki broj vernika kako pravoslavnih tako i rimokatolika koji su zavetovani svetoj Petki. Posle svete Liturgije, episkop Fotije je obišao obnovljeni hram Svete Trojice u Obrovcu, kao i crkvenu opštinu Obrovac.