PROSLAVA  SVETOG VELIKOMUČENIKA DIMITRIJA
U KONjEVRATIMA

Na praznik  Svetog velikomučenika Dimitrija (8.11.2010.godine), Njegovo Preosveštenstvo Episkop  dalmatinski Gospodin G. Fotije je služio Svetu Arhijerejsku liturgiju u hramu posvećenom ovom svetitelju, uz sasluženje sveštenstva i sveštenomonaštva  Eparhije dalmatinske.Svetoj liturgiji je prisustvovao veliki broj vjernika šibenske parohije, a naročito sela Konjevrate koji ovog velikog svetitelja poštuju kao zaštitnika svoga sela.Po završetku Svete liturgije prerezan je slavski kolač i blagosloveno slavsko žito, nakon čega je Episkop Fotije besjedio o današnjem prazniku kao i o potrebi učešća u Svetoj liturgiji kroz Sveto  pričešće.Na kraju je obavljen trokratni ophod oko hrama.

Slavski ručak  je pripremljen u seoskom domaćinstvu  „ BRKIĆ “ gdje je Episkop  Fotije u razgovoru sa građevinskim odborom i nadležnim parohom  blagoslovio nastavak obnove hrama  kao i početak obnove bratske  kuće koja se nalazi pored hrama.Pored  ovih građevinskih radova planirana  je i sadnja 100 sadnica maslina  na parceli koja se takođe nalazi pored  hrama.